Son Dakika: ALES 2 Sonuçları Açıklandı!

0
48
Son Dakika: ALES 2 Sonuçları Açıklandı!
Son Dakika: ALES 2 Sonuçları Açıklandı!

2021 ALES 2 sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 14 Ekim tarihinde yayınlanması beklenen sonuçlar ÖSYM’nin AİS ekranından erişime açıldı. Adaylar ALES sonuçlarını T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak.

Akademik kariyer hedefleyen yüzbinlerin merakla beklediği Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 19 Eylül tarihinde düzenlenmişti. ÖSYM‘nin takvimine göre 14 Ekim tarihinde açıklanması beklenen sınav sonuçları erken erişime açıldı. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, öğrenebilecek.

2021 ALES 2 SONUÇLARI ERKEN AÇIKLANDI

Takvime göre 14 Ekim tarihinde açıklanması beklenen ALES 2 sonuçlarının erkenden açıklandığı öğrenildi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla 2021 ALES 2 sınav sonuçlarının ÖSYM AİS üzerinden öğrenilebileceğini duyurdu. Halis Aygün’ün Twitter’dan yaptığı paylaşım, ‘Değerli ALES adaylarımız, 19 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2021-ALES/2 sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlarınızı http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçlarının hayırlı olmasını diliyorum. #2021ALES’ şeklindeydi.

ALES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here