SON DAKİKA… Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakanımız, Dendias’a haddini bildirdi

0
48
SON DAKİKA... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakanımız, Dendias'a haddini bildirdi
SON DAKİKA... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bakanımız, Dendias'a haddini bildirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da Kerem Aydınlar Camii’nde cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

YUNAN BAKANIN PROVOKATİF SÖZLERİ

Dışişleri Bakanımız, Dendias’ın bu davranışları, tutumu karşısında ona haddini bildirdi. 

Hala başmüftüyü kalkıp kendiniz atıyorsunuz. Oradaki başmüftüyü atama hakkınız Lozan’a göre yok. Biz patriği atamıyoruz.

KKTC’DE KUR’AN KURSLARI KRİZİ

Anayasa Mahkemesi Başkanının yapmış olduğu bu açıklamayı kabul etmemiz mümkün değil. Laiklik anlayışı onların anladığı gibi değildir ve Kuzey Kıbrıs bir Fransa değildir. KKTC Anayasa Mahkemesi Başkanı, laikliği öğrenmeli. Anayasa Mahkemesi Başkanı, bu yanlışından süratle dönmelidir. Dönmediği takdirde atacağımız adımlar da bundan sonraki süreçte farklı olacaktır, bunu da bilmeleri gerekir.

KANAL İSTANBUL

Kanal üzerinden geçecek köprülerden bir tanesinin adımını inşallah haziranda atacağız. İlk etapta planlanan 6 tane köprü, bunun 7 olma durumu da var. Şu anda projelendirmede bu adımlar atıldı.

GAZZE’YE HAVA SALDIRISI

İsrail bu tavrını devam ettirdiği sürece ikili münasebetlerimizin de arzu edilen seviyeye gelmesi mümkün olmuyor. İsrail’in maalesef Müslümanlara karşı tavrının çok açık, net bir göstergesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here