Yunanistan’ın Girit Adası’nda Deprem Meydana Geld…

0
40
Yunanistan'ın Girit Adası'nda Deprem Meydana Geld...
Yunanistan'ın Girit Adası'nda Deprem Meydana Geld...

Yunanistan’ın Girit Adası’nda 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Dünya’da ve ülkemizde depremler etkisini arttırmaya devam ediyor. Bugün Yeni Zelanda’da yaşanan depremin ardından Yunanistan da sallandı. Yunanistan’ın en büyük adası olarak bilinen Girit’te 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremle ilgili ölü veya yaralılara ilişkin herhangi bir sayı bildirilmezken, depremi Türkiye’den hisseden vatandaşlar da kendilerini sokağa attı.

Yunanistan’a bağlı adalar da bu 1 aylık süreç içerisinde 3’ten fazla deprem meydana geldi. Avrupa- Akdeniz Sismoloji Merkezi, Yunanistan’ın en büyük adası olarak bilinen Girit’te deprem meydana geldiğini açıkladı. Merkez tarafından yapılan açıklamada, ‘’Yunanistan’ın Girit Adası’nda 6.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir’’ ifadeleri kullanıldı.

ÖLÜ VEYA YARALIYA İLİŞKİN BİLGİ YOK

Yunanistan’ın adalarında 1 ay içinde meydana gelen en büyük deprem yaşandı. Yunanistan’ın Girit Adası’nda meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki deprem ülkemizde de hissedildi. Deprem nedeniyle hayatını kaybeden veya yaralanan kişilere ilişkin bilgi henüz yok. Kurumlardan konuya ilişkin resmi açıklama yapılmadı. Deprem nedeniyle Türkiye tarafında da sallantı yaşandığı kaydedilirken, vatandaşlar tedbir amacıyla kısa süreliğine dışarı çıktı. Yunanistan’da her ihtimale karşı bölgeye sevk edilen ekipler, depremde hasar alan ve çökme tehlikesi bulunan binaların çevresinde önlem aldı. Yunanistan’daki depremle ilgili AFAD’dan da açıklama geldi. AFAD, 6.62 km derinlikteki depremin 6.3 şiddetinde olduğunu ifade etti. Ayrıca Türkiye tarafında İzmir başta olmak üzere Ege kıyı şeridinde hissedildiğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here